Перегородки стін

 

Іноді при ремонті і реконструкції будівель виникає потреба в переплануванні приміщень. Найбільше поширення в практиці ремонту та реконструкції квартир знайшла перепланування за допомогою переносу, заміни й пристрої перегородок. Перегородки є планувальним елементом, за допомогою якого простір, укладену між несучими стінами, розділяється на приміщення відповідно до їх функціонального призначення. На відміну від несучих стін, що сприймають всі силові дії, що діють на будівлю, перегородки ніяких навантажень не несуть, крім власної ваги. Вони встановлюються на залізобетонні плити, балки в будь-якому місці і будь-якому напрямку.

В залежності від призначення перегородки діляться на огороджувальні і вигороджують.

Огороджувальні перегородки повністю відділяють приміщення один від одного по всій висоті, вигороджують-лише на певну висоту або ж ізолюють частину приміщення.

Розрізняють перегородки трансформуються і стаціонарні.

Типи трансформуються перегородок: м'яка складчаста, складчаста жорстка одинарна, складчаста жорстка подвійна, відкатна цільна, відкатна складова. Вони використовуються для тимчасового поділу чи об'єднання приміщень. Найпростіша перегородка-це звичайна ширма. Особливий тип являють собою міжкімнатні перегородки, що трансформуються-шафи, перегородки, стінки, шафи-купе. Їх можна розмістити в будь-якому місці квартири, пересунути, додавши нове планування будинку відповідно до зміненими потребами сім'ї.

Стаціонарні перегородки-не пересуваються. Робляться вони стійкими, інколи замінюючи собою стіну, а частіше виконують завдання зонування або просто декоративні функції.

Перегородки можуть бути міжквартирними, товщиною не менше 20 см, і міжкімнатними, товщиною не менше 10 см.

Найчастіше перегородки роблять із цегли, ячеістобетонние і гіпсоволокнисті матеріали, дерево, алюміній і ПВХ.

Цегляні перегородки.
Цегляні перегородки прості у виробництві, володіють хорошими протипожежними, звукоізолюючі властивості, високою вологостійкістю, при монтажі не вимагають обов'язкового залучення підіймального механізму і можуть мати будь-яку форму, що важливо в інтер'єрі сучасного будинку. Такі перегородки обштукатурюють з двох сторін, затирають, готуючи під фарбування, плитку або обклеювання шпалерами.

Для зменшення ваги некапітальної стіни доцільно застосовувати ефективний порожнистий або пористий тіпальних цегла, проте для санвузлів, ванних кімнат і кухонь - тільки повнотіла червона цегла.

Цегляні перегородки роблю товщиною в чверть або 0,5 цегли (65,88 або 120 мм). Технологія пристрою цегляних перегородок передбачають виконання елементів маяків, примикань або перетинів.

Після виконання робіт по кладці перегородки, проводиться обштукатурювання і обрамлення її плінтусами.

Ячеістобетонние, гіпсоволокнисті та інші перегородки.
При влаштуванні поділяють конструкцій застосовують і крупніші елементи, наприклад, гіпсобетонні, пінобетонні, шлакобетонні, стільникові і інші плити, розміри і маса яких варіюються в досить у великому діапазоні. Плити зазвичай встановлюють в один шар і обштукатурюють або покривають іншим обробним матеріалом.

Сьогодні, будівельні підприємства і фірми пропонують міжкімнатні перегородки з готовими рішеннями. Ці панелі, легко збираються в перегородки, мають широку колірну гамму, надходять у продаж з готовими обробленими поверхнями, що імітують мармур, дерево різних порід і інші матеріали.

Гіпсокартонні перегородки-це гіпсокартонні листи, що повністю закривають стійки.

Перевагами перегородок з гіпсокартонних елементів в порівнянні з іншими вживаними матеріалами і конструкціями є:

-Економічність через невеликої витрати матеріалу і невисокою вартістю виконання робіт, а також самих матеріалів;

-Стабільність і хороша стійкість при динамічних впливах, вібраціях, висока вогнестійкість і хороша звукоізоляція;

-Наявність вільного місця всередині конструкції стіни ідеально підходить для розміщення електропроводки, труб і тепло-і звукоізоляційних матеріалів;

-Висока швидкість зведення і відсутність «мокрих» процесів при веденні робіт;

-Наявність сухих, гладких і безшовних поверхонь стін, готових до обклеювання шпалерами, фарбування або кладці облицювальної плитки відразу після завершення процесу монтажу перегородки.

Міжкімнатні перегородки з використанням гіпсокартонних панелей складаються з:

- Металевих направляючих профілів UW, які кріпляться до несучих конструкцій будівлі за допомогою шурупів і дюбелів;

- Металевих стійок CW, які з'єднуються з направляючими профілями, утворюючи жорсткий єдиний каркас;

- Гіпсових панелей, які за допомогою шурупів кріпляться з двох сторін металевого каркаса;

- Укладаються всередину перегородки тепло-і звукоізоляційних матеріалів.

Алюмінієві і ПВХ - перегородки.
Алюмінієві і ПВХ - перегородки являють собою каркас з алюмінієвого або ПВХ-профілю, в який вставлений «заповнювач» (скло, фанера, ламінат, дерево, гіпсокартон).

Заповнювач кріпиться на каркас, не закриваючи його повністю. Ці перегородки схожі між собою по конструкції і по монтажу, їх можна комбінувати, наприклад одна панель з ПВХ, інша - з алюмінію.

Алюмінієвий каркас можна гнути, що полегшує можливість зробити перегородки будь-якої конфігурації. Заповнювачі, включаючи фанеру і скло, чудово піддаються викривленню. Пе6регородкі на каркасі з ПВХ не можуть бути криволінійними, з них не зробиш арку, вигини.

Такі перегородки легкі і не бояться морозу і води. Їх можна зробити розсувними і монолітними. Але вони не тримають вантаж більше 3 кг. Інакше вони деформуються.

Дерев'яні перегородки.

Дерев'яні перегородки-це каркас, зібраний з шпонірованого профілю (масиву) з різним заповнювачем. Від алюмінієвої перегородки з дерева відрізняється тільки матеріалом, з якого зроблені стійки.

Перегородки роблять з вишні, груші, з червоного або чорного дерева, ну і найпопулярніший матеріал-дуб.

У каркас перегородок ставлять масив, МДФ, ДСП або фанеру. Фінішна обробка виробу найрізноманітніша, від тонованих покриттів, не приховують текстури дерева, до укривних фарб, лаку.

Дерев'яні перегородки хороші тим, що виготовлені з екологічно чистого матеріалу. Оскільки дерево легко піддається різьбленню, можна робити перегородки будь-якої конфігурації і навіть підвищеної міцності, що витримують більше 150 кг вантажу. Але дерево вимагає ретельної обробки, боїться води, у нього недостатня шумоізоляція.

У приміщеннях з дерев'яними перегородками необхідно дотримувати постійний температурно-вологісний режим.

Перегородки з склоблоків.

Буває так, що при ремонті квартири або приміщення встановлюють світлопрозорі перегородки зі стеклоблоков. При цьому технологія виконання робот схожа з кладкою цегляних перегородок.

Робота виконується в наступній послідовності:

-Уздовж примикання перегородки до стіни встановлюється швеллерообразним профіль з оцинкованої сталі;

-По внутрішньої грані профілю укладають просочену бітумом папір;

-По перекриття встановлюється підстава перегородки.

-Укладаються з двох сторін перегородки маякові склоблоки, і натягається шнур, по якому викладаються всі блоки ряду;

-В вертикальні (горизонтальні) шви встановлюється арматура, і ретельно зашпаровуються цементним розчином вертикальні стики склоблоків;

, Після виконання робіт по кладці всієї перегородки зі стеклоблоков затирають шов цементним розчином за допомогою поролоновою терки.

Вертикальність і горизонтальність кладки перевіряється в процесі роботи за допомогою рівнів і правил.