Укладка ламината своими руками

Укладка ламината своими рукамиУкладка ламината своими руками - справа абсолютно не складне, якщо сумлінно ставиться до своєї роботи і мати трохи терпіння. Укладання бесклеевого ламінату вважається найпростішим видом, вона допоможе вам заощадити ваші кровні гроші і отримати естетичне задоволення.

Після того, як ви придбали всі матеріали, залиште ламінат на кілька днів в кімнаті. Він повинен акліматизуватися. При цьому він відійде від холодного складу і придбає свої нормальні розміри. Якщо у вас не було можливості оглянути його на наявність шлюбу, то за ці перші кілька днів радимо вам це зробити. Чим менше пройшло часу з дня покупки, тим вам буде простіше повернути шлюб в магазин.


Монтаж починається з вирівнювання підлоги. Це робиться для виключення прогинів і потріскування при ходьбі надалі. Для цього береться довгий рівень і пів перевіряється на рівність. Якщо ви виявите серйозну кривизну підлоги, то вам необхідно його вирівняти. Зазвичай це робиться фінішними статями або іншими видами наливних підлог.

Нерівність до 3-х мм компенсується одним шаром, велика нерівність зажадає збільшення кількості шарів або використання підкладки з більш високою якістю.

Практично ідеальної підкладкою для укладання є натуральна пробка в рулонах. Також хорошою підкладкою служать лінолеум, фанера і паркетна дошка. Зайве говорити, що монтаж здійснюється на чисту суху поверхню.

Укладка ламината своими руками ні в якому разі не проводиться на такі підкладки, як ковролін і інші види килимових покриттів.

При укладанні підкладку спочатку простягається шар пароізоляції (звичайна плівка).

Варто відзначити, що не всі види призначені для самостійного монажа на систему «тепла підлога». Тому при покупці зверніть на це особливу увагу і проконсультуйтеся у фахівця-продавця.

Для укладання вам буде необхідний найпростіший інструмент: електролобзик (при його відсутності - звичайна ножівка по дереву, бажано з дрібним зубом), олівець, лінійка, молоток, розпірні дерев'яні клини і бобишках. Бобишках - це звичайний невеликий брусок дерева, яким ви будете підбивати смугу. Розпірні клини фіксують смугу по відношенню до стіни. Вони повинні бути невеликими і надалі закритися плінтусами.

Монтаж починається з кута, в якому не передбачається знаходження меблів. В цьому випадку всі можливі подразнень смуги у вас виявляться саме під меблями. Якщо в кімнаті передбачається мінімум меблів, то почніть від входу і найближчої стіни. У цьому випадку «обрізки» опиняться у вас в дальньому кутку. Смуги повинні укладатися перпендикулярно до вікна. В цьому випадку шви будуть не видно за рахунок того, що світло буде паралельний швах.

Укладка ламината своими руками починається з ряду біля стіни. Встановлюються розпірні клини шириною приблизно 1 см. Цей деформаційний зазор допоможе «гуляти». Лист може «гуляти» при зміні температурного режиму в кімнаті. Монтаж проводиться замком на себе, що полегшує защелкивание панелей.

Дійшовши до кінця першого ряду нам, можливо, доведеться розпилювати панель по довжині, тому що вона не буде міститися. В цьому випадку наступний ряд повинен починатися з цього обрізка. Це допоможе мінімізувати кількість відходів. Також укладання в «шаховому порядку» тільки посилить конструкцію. При цьому буде дотримано правило, що стики двох сусідніх рядів повинні бути не ближче 30 см один від одного.

Панелі другого ряду при укладанні ламінату своїми руками встановлюються під кутом 45 градусів по відношенню до панелей першого ряду, вставляються в замок і защипуються при різкому опусканні вниз. Останній ряд біля стіни вам доведеться замикатися за допомогою молотка і дерев'яної підставки.

Після того, всі роботи завершені, необхідно встановити плінтуса. При бажанні в них можна приховати основну електропроводку. Якщо у вас ламінат буде стелитися і в сусідній кімнаті, то вам знадобляться спеціальні перехідні поріжки. Ширина їх починається від 3-х см і вище.

При укладанні у вас на шляху можуть зустрічатися труби та інші перешкоди. В цьому випадку в смузі акуратно вирізається і підганяється під «перешкоду». В подальшому це все можна закрити відповідними пластиковими накладками.