Дизельні компресори

Дизельний компресор є одним з найпоширеніших типів компресорів в Росії і застосовується в основному при роботах на дорогах і в місцях, де підвід електрики до компресора утруднений.

Найчастіше дизельні компресори застосовують для постачання стисненим повітрям відбійні пневмомолотокі, піскоструминної та інше пневмообладнання. При цьому деякі марки компресорів можуть виробляти і електроенергію для подальшого її використання. До таких марок, наприклад, можна віднести найпоширеніші компресори, які можна побачити частіше всього на вулицях нашої країни: XAS (Atlas Copco Швеція), Sullair (США).


У Росії дизельні компресори виготовляють на базі поршневих компресорів (ПКСД та ін) І, треба відзначити, що якість виготовлених пересувних компресорних станцій ПКСД залишає бажати кращого. У цей час Європа використовує гвинтові головки для своїх компресорів, в чому виграє у порівнянні з вітчизняними компресорами.
Відрізнити вітчизняний компресор від зарубіжних досить просто. Зазвичай при експлуатації російських передвіжек бокові та інші панелі знімаються для охолодження, як самого компресора, так і електродвигуна. Це призводить до того, що рівень шуму під час роботи компресора не дозволяє нормально спілкуватися, перебуваючи поблизу компресора. У той час як зарубіжні дизельні компресори передбачають систему охолодження, завдяки якій шумового тиску від компресорів практично немає.

Привід компресора здійснюється від звичайного дизельного двигуна. Найпоширенішими є двигуни Kubota і Caterpillar. Слід зазначити, що при роботі з дизельним компресором можна без праці регулювати продуктивність на відміну від звичайного електричного компресора. Це обумовлюється тим, що, змінюючи кількість подаваного палива у двигун можна плавно регулювати продуктивність, в той час як з електричними компресорами це стає можливим тільки при використанні електричного двигуна з можливістю регулювання частоти обертів.

Сервісні роботи, що проводяться на компресорах даного типу практично не відрізняються від робіт, які проводяться з електричними компресорами. До заміні повітряного фільтра, масляного фільтра і сепаратора додається ще необхідність замінити паливний фільтр, який гарантує надійну роботу двигуна.

Різноманітність пропонованих сьогодні моделей вражає. Але якщо Вам потрібно якісне обладнання, при експлуатації якого не виникає проблем, радимо Вам звернути увагу на ті моделі, які вже одержали світову популярність завдяки своїй високій якості.