Заміна лампочки.

Хоча лампочки в освітлювальних приладах прості в обігу й заміні, є певні нюанси, які треба знати.

Лампочки діляться на дві групи:
лампи розжарювання і флуоресцентні лампи. Лампи розжарювання складаються зі скляної колби, усередині якої укладена тонка вольфрамова нитка, якщо через неї пустити електричний струм вона розжарюваним і випромінює світло. Вгвинчування лампи відбувається легко і швидко: досить вкрутити її в патрон відповідної різьбленням, ув'язнений в освітлювальну арматуру приєднаної до мережі. У патрона може бути або не бути пластиковий корпус, під час вгвинчування лампи, за нього можна братися рукою.


Не приступайте до роботи не перекривши струм (пам'ятаєте, що недостатньо просто клацнути вимикачем). Лампочку не варто вивінчівать поки вона не охолола, оскільки різьблення може бути сильно розширена, і чинити опір вигвинчування.

Флуоресцентні лампи або «лампи денного світла». Такі лампи відрізняються від звичайних, меншим співвідношенням продуктивність / енергоспоживання, а також більшої тривалість роботи до 7000-8000 тис. годин роботи в порівнянні з 1000 годин (у лампи розжарювання). Якщо флуоресцентна лампа не запалюється, спробуйте замінити стартер. Після того, як витягли його з гнізда, повертаючи проти годинникової стрілки, вставте новий. Через стартера може продовжувати світити лампа, незважаючи на те, що вимкнений мережевий вимикач. Якщо після заміни, дефект залишається, перед тим як замінити трубку, перевірте, чи не окислилися чи контактні штирі, і не вискакує чи контакт з цоколя.
Для того щоб замінити трубку, візьміться з країв, поверніть на чверть обороту, і витягніть з цоколя.

Крім флуоресцентних трубок, існує багато видів, у тому числі «компактні» з різьбовим цоколем. Компактні флуоресцентні лампи різних форм і робочих напруг вгвинчуються у звичайні патрони для ламп розжарювання так само.

Де їх краще використовувати.
Лампи флуоресцентного типу не дуже люблять коли їх занадто часто включають і вимикають. Тому краще використовувати їх там, де вони довго горять безперервно.


Якщо лампочки дуже часто перегорають.
При поганій вентиляції в приміщенні або якщо лампочка укладена в занадто закриту освітлювальну арматуру, колба може сильно розігріватися, а нитка плавитися. Виправити можна провітрюванням приміщення, або замінити саму арматуру. Ще одна причина-погана механічна стабільність місця, де стоїть освітлювальний прилад. Вібрації, випадкові переміщення, хитавиця і удари піддають нитка механічним напруженням, які можуть призвести до її обриву.